Dlaczego warto nagradzać pracowników kartami sodexo.pl?

Dlaczego warto nagradzać pracowników kartami sodexo.pl?

11 września, 2023 0 przez Serwis Pracy AdWork

Pracownicy to najcenniejszy kapitał i najważniejsza inwestycja firmy. Każdy z nich wnosi unikalną wiedzę, doświadczenie, osobowość i umiejętności. Dlatego właśnie szczególnie teraz firmy dążą do minimalizowania rotacji kadr, a pracodawcy starają się przyciągnąć nowe talenty do swojego zespołu. Dlatego tak ważne jest budowanie relacji oraz stworzenie systemu motywacyjnego, który będzie odpowiadał na potrzeby różnych stron. Jednym z najważniejszych elementów od lat są karty podarunkowe dla pracowników.

Karta podarunkowa od device4 reservation alternate jako narzędzie motywacji

Rozpoznawalna na rynku karta podarunkowa Sodexo.pl to doskonały sposób na obdarowanie pracowników. Przede wszystkim zapewnia pełną swobodę wyboru i jest bardzo wygodna. To pracownik bowiem decyduje, na co chce przeznaczyć otrzymaną kwotę. Może nią płacić zarówno w Polsce, jak i za granicą, a także dokonywać transakcji online. Warto zwrócić uwagę, że karta daje także dostęp do bardzo atrakcyjnych promocji – szczególnie w okresie świątecznym. Z drugiej strony jest korzystna dla pracownika i pracodawcy, ponieważ można ją sfinansować ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Karty podarunkowe dla pracowników to rodzaj niematerialnych świadczeń pod ochroną bankowego funduszu gwarancyjnego, które pracodawcy wręczają pracownikom, aby wyrazić uznanie za ich pracę i osiągnięcia. Najczęściej mają posrać przedpłaconych bonów, które można realizować w określonych sklepach lub markach. W innej opcji karty z doładowanym saldem pieniężnym można wykorzystać do płatności za konkretne usługi. Tym samym w prosty sposób można dostosować tę nagrodę do indywidualnych potrzeb każdego pracownika, a same bony stały się sposobem wynagradzania, okolicznościowym prezentem czy też wsparciem w trudnej sytuacji.

karty bony sodexo

Bon, który daje pełną swobodę wyboru pracodawcy i pracownika

Coraz większym powodzeniem cieszą się karty podarunkowe Sodexo dla pracowników w elektronicznej wersji. Są one wygodne, ponieważ można korzystać z nich za pomocą aplikacji mobilnej w dowolnym momencie i na całym świecie. Ponadto są bardziej ekologiczne, co może być atrakcyjne dla młodszych pokoleń pracowników, a także wpisują się w styl życia – coraz częściej robimy bowiem zakupy w internecie – na przykład wykorzystując Google Pay, płatności zbliżeniowe.

Bardzo istotną sprawą jest to, by dostosować karty podarunkowe do indywidualnych potrzeb pracowników. Produkty i usługi, na które można wydać środki, powinny odpowiadać ich gustom i zainteresowaniom. Na rynku znaleźć można bardzo różnorodne opcje, a kryterium płci, wieku, branży i codziennych wyzwań staje się ważną wskazówką. Oczywiście istnieją uniwersalne typy kart, które pozwalają na pełną swobodę. Istnieje też możliwość personalizacji na karcie

Polecamy: Au pair – na czym polega i jak wziąć udział?

Rozwiązania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych

Merchant Sodexo są bardzo wygodne dla pracowników. Przede wszystkim to oni decydują, na co wydadzą środki na karcie, co sprawia, że prezent jest bardziej wartościowy i spersonalizowany. Mają też szansę wypróbować już następnego dnia roboczego nowe produkty lub usługi, które wcześniej być może nie były dla nich dostępne. Dlatego właśnie karty są postrzegane jako bardziej osobiste prezenty, co pomaga zbudować więź między pracownikiem a pracodawcą i zwiększa poczucie uznania. Dla pracodawców natomiast to świetne narzędzie do motywowania środkami finansowymi oraz zmniejszenia rotacji kadr. Pracownicy, którzy czują się docenieni, są bardziej zaangażowani w firmowe projekty i bardziej skłonni do wniesienia nowych pomysłów. Najczęściej tego typu system jest finansowany ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS) lub ze środków obrotowych firmy. W tym pierwszym przypadku warto zwrócić uwagę, że przedpłacona karta nie jest objęta składkami na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, nie może być wliczana w koszty uzyskania przychodu, a jej wartość musi być dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego pracownika zgodnie z regulaminem ZFŚS.